ابزار وبمستر

مرا در فیس بوک ببینید... Instagram View mohammad navidi's profile on LinkedIn وب دایرکتوری تیفا
انجام پروژه و پایان‌نامه برق و شبیه سازی با متلبقدرت، کنترل، الکترونیک، مخابرات، مکاترونیک

معرفی کوادروتور (Quadrotor)

53,58,54,56,57,5,59,55

کوادروتور ها وسایل پرنده بدون سرنشینی هستند که از نیروی حاصل از چرخش چهار ملخ به پرواز در می آیند، دوتا از چهار ملخ کوادروتور به صورت ساعتگرد چرخش میکنند و دوتای دیگر به صورت پادساعتگرد و ملخهای با جهت گردش یکسان به صورت متفارن نسبت به مرکز جرم پرنده واقع شده اند. با توجه بهسرعت گردش هر یک از ملخ ها نسبت به سرعت گردش ملخ روبروی آن چرخش حول محورهای بدنه پرنده به وجود خواهد آمد و باتوجه به زاویه چرخش بدنه مولفه ای از نیروی ملخ ها در راستای افقی قرار خواهد گرفت و جابه جایی کوادروتور را سبب خواهد شد.

کوادروتور ها از موتورهای الکتریکی برای چرخاندن ملخ ها استفاده می کنند و از طریق یک باطری تغذیه می شوند. کوادروتور ها نیز همانند وسایل دیگر از ساختارها و ابعاد متفاوتی برخوردارند و با توجه به این تنوع در کاربرد های وسیعی قابل بهره برداری هستند. هنگامی که صحبت از کنترل کوادروتور به میان می آید منظور چگونگی تعیین سرعت موتورها در هر لحظه است به گونه ای که پرنده به وضعیت مد نظر نزدیک شود؛ وضعیت مد نظر در کاربرد های مختلف متفاوت است، البته در بیشتر مواقع محل قرار گرفتن پرنده نسبت به دستگاه مرجع و ارتفاع آن از سطح زمین و زاویه قرار گرفتن پرنده جزء فرمان های ورودی سیستم کنترل هستند که بایستی با در نظر گرفتن سرعت چرخش مناسب برای هر یک از موتور ها در هر لحظه کوادروتور را به وضعیت مد نظر نزدیک کرد.

برچسب ها: انجام پروژه رباتیک , طراحی و ساخت ربات , انجام پروژه کوادروتور , طراحی و ساخت کوادروتور , طراحی و ساخت quadrotor , انجام پروژه برق کنترل , کنترل کوادروتور , انجام پروژه کواد کوپتر

چهارشنبه 17 تیر 1394 , 19:26
0
ادامه مطلب ...
color:#FFF;background: #096DB9; 1
http://onlineslots.vegas/